KPSS tercihleri başlıyor
ÖSYM yeni memur alımı için tercihlerin başlayacağı tarihi açıkladı.Ösym ‘nin internet stesinde yayınlanan duyuruda ,adaylar tercihlerini, 24 Aralık 2008 - 5 Ocak 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklar.

 

İşte Ösym’nin Yaptığı Duyurunun tamamı;
”Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan tercih yapabilmek için, 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılmış olan 2008-KPSS Lisans ve 21 Eylül 2008 tarihinde yapılmış olan 2008-KPSS Ortaöğretim/Önlisans’a girilmiş ve bu sınavların en az birinden ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir. Adaylar tercihlerini, 24 Aralık 2008 - 5 Ocak 2009 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2008/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”
arkadaslar  tercih yapmak için oncelikle.
tercih yapma klavuzuna  bakmanız lazım bu adresten.
sonrasında burda belirlediginiz yerleri
http://ais.osym.gov.tr/  burdaki adrese  girerek.  tc numaranız ve  kpss ye basvururken  size verilen belgede bulunun internet şifrenizi girmeniz gerekir.  girdikten sonrada  kpss tercihini tıklayıp tercihinizi rahatca yapa bilirsiniz.  kpss ye basvur dugunuz evrakta şifreniz daha onceden var olan gecerli yazyorsa.  daha once girdiginiz osym veya kpss deki evragı bulup ordaki şifreyi girmeniz lazım.. eyer o da yoksa. en yakın osym burusuna basvurup yeni şifre alın. her keze bol şans.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Payla

Yorum Yap

You must be logged in to post a comment.